وبلاگ نماز زیباتریرین تجلی عبودیت در این دنیای پرتلاطم و پرازدحام، انسان‌ها به دنبال آرامش و اطمینان قلب هستند و هر كس آن را از راهی دنبال می‌كند. خداوند در قرآن تنها راه آرامش را یاد خداوند می‌داند. با یاد خداوند است كه دل‌ها آرام می‌گیرد و اضطراب و دلهره از او دور می‌شود. نماز بهترین ابزار برای یاد خداست. نماز تیرگی‌ها را از دل می‌زداید و نور امید را در جان روشن می‌كند. نماز فحشا و منكر را از انسان دور می‌كند و به نیكی‌ها و پاكی‌ها دعوت می‌كند. نماز ریسمان قرب است. با نماز است كه انسان شایستگی هم‌سخنی با محبوب و حلاوت هم‌زبانی با او را پیدا می‌كند. با وجود این همه مزایا برای نماز و تأكیداتی كه در متون دین آمده است نهادهای فرهنگی به خصوص رسانه ها و فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز و نمازگزاری رسالتی بس عظیم دارند سعی بر این است که در این رسانه برای ترویج فرهنگ نماز کوشش در حد توان داشته باشیم. tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com 2020-08-03T23:12:12+01:00 mihanblog.com ریا در نماز 2020-06-28T08:53:51+01:00 2020-06-28T08:53:51+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/427 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ]]> معاون دانشگاه آزاد اسلامی فسا: 2019-08-24T07:27:21+01:00 2019-08-24T07:27:21+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/426 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا معاون دانشگاه آزاد اسلامی فسا: دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا در ۱۷ رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد معاون آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا گفت: این دانشگاه در ۱۷ رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد. مهدی مدندوست در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در فسا، درباره پذیرش رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا معاون دانشگاه آزاد اسلامی فسا:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا در ۱۷ رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا گفت: این دانشگاه در ۱۷ رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

مهدی مدندوست در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در فسا، درباره پذیرش رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا اظهار کرد: این دانشگاه با توجه به امکانات فراوانی که در اختیار دارد ، رشته‌های متنوعی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه داده و در واحدهای مختلف خود اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته‌ها می‌کند و مانند سایر واحدهای دانشگاهی هرساله بخشی از ظرفیت خود را به دانشجویان کارشناسی ارشد اختصاص داده و امکان ادامه تحصیل در این مقطع را برای آنها فراهم می‌کند.

وی افزود: همه رشته‌های کارشناسی ارشد واحد دانشگاهی فسا از طریق سایت www.azmoon.org  قابل انتخاب هستند و این واحد با بهره‌گیری از استادان مجرب، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در ۱۷ رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

معاون آموزش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ادامه داد: انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا تا ساعت ۲۴ روز شنبه پنجم مردادماه ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که در آزمون سراسری کارشناسی ارشد امتحان داده و برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی مجاز شده‌اند، می‌توانند با ورود به سامانه azmoon.org رشته‌های کارشناسی ارشد (با کدهای مشخص شده) در واحد فسا (کد واحد ۱۳۴) را انتخاب کنند.

مدندوست بیان کرد: این دانشگاه برای پذیرفته‌شدگان تسهیلاتی  از جمله برگزاری کلاس‌های آخر هفته، تقسیط شهریه در طول ترم و تسهیلات وام بلندمدت از طریق صندوق رفاه دانشجویان در نظر گرفته است.

وی تشریح کرد: رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا در مقطع کارشناسی ارشد شامل مهندسی برق-مخابرات سیستم ۴۰۰۸۴، مهندسی برق-سیستم‌های قدرت ۴۰۰۵۵، مهندسی برق-مدارهای مجتمع الکترونیک ۴۰۱۹۸، مهندسی فناوری اطلاعات- تجارت الکترونیک ۴۱۰۲۴، شیمی-شیمی آلی ۳۰۳۱۴، شیمی-شیمی دارویی ۳۰۳۳۸، علوم و مهندسی صنایع غذایی-صنایع غذایی ۵۰۴۱۵، علوم و مهندسی صنایع غذایی-فناوری مواد غذایی ۵۰۴۱۷، آگروتکنولوژی-علوم علف‌های هرز ۵۰۶۶۹، علوم و مهندسی باغبانی-گیاهان دارویی ۵۰۱۸۱، علوم تربیتی-آموزش و پرورش ابتدایی ۲۰۶۲۲، روانشناسی عمومی ۲۰۷۳۹، حسابداری ۲۱۳۰۱، آموزش زبان انگلیسی ۲۰۳۱۲، زبان و ادبیات فارسی ۲۰۱۰۱، علوم قرآن و حدیث ۲۰۴۴۹، فلسفه و کلام اسلامی ۲۰۴۲۷ است.

]]>
طهارت 2019-08-06T09:55:41+01:00 2019-08-06T09:55:41+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/425 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا نمازگزار، باید برای انجام این عبادت، کسب طهارت کند. گاهی با وضو یا غسل و در شرایطی هم تیمم می کند. وضو جزء ایمان است و به نعبیر امام باقر (ع) نماز بدون وضو، نماز نیست. "لا صَلاة الّا بِطَهُورٍ" و در برخی روایات، از وضو ب عنوان " کلید ایمان " و " نصف ایمان " تعبیر شده است. امام رضا (ع) بیان جالبی درباره وضو دارد و می فرماید: 1- وضو، یک ادب برابر خداست تا بنده هنگام نماز، وقتی در برابر خدا می ایستد پاک باشد.2- از آلودگی ها و پلیدی ها پاکیزه می شود.3- به علاوه، در وضو، از بین رفتن کسال

نمازگزار، باید برای انجام این عبادت، کسب طهارت کند. گاهی با وضو یا غسل و در شرایطی هم تیمم می کند. وضو جزء ایمان است و به نعبیر امام باقر (ع) نماز بدون وضو، نماز نیست. "لا صَلاة الّا بِطَهُورٍ" و در برخی روایات، از وضو ب عنوان " کلید ایمان " و " نصف ایمان " تعبیر شده است. امام رضا (ع) بیان جالبی درباره وضو دارد و می فرماید:

1- وضو، یک ادب برابر خداست تا بنده هنگام نماز، وقتی در برابر خدا می ایستد پاک باشد.
2- از آلودگی ها و پلیدی ها پاکیزه می شود.
3- به علاوه، در وضو، از بین رفتن کسالت و طرد خواب آلودگی و ایجاد نشاط است.
4- دل و روح را آماده ایستادن در برابر پروردگار می سازد.

امام در این حدیث شریف، به همه ی ابعاد جسمی و روحی وضو، یعنی نظافت و پاکی و آمادگی روح و کسب نشاط عبادت و پدید آوردن زمینه معنوی عبادت اشاره فرموده است. مرحوم فیض کاشانی می گوید:

" یکباره برخاستن از مادیت و کوچ به معنویت مشکل است، ولی وضو گرفتن، انسان را کم کم آماده می سازد. "


منبع: کتاب پرتوی از اسرار نماز-ص 101-نوشته استاد قرائتی


موضوعات مرتبط: طهارت
]]>
تاثیر نماز در تمرکز حواس و حضور ذهن 2019-08-06T09:49:31+01:00 2019-08-06T09:49:31+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/424 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ذهن متمرکز، قوی و نیرومند است و ذهن پراکنده ناتوان و ضعیف . ذهن همانند چراغ اشعه ای دارد اشعه چراغ در شعله آن تمرکز قوی دارند و سوزاننده اند ودر نزدیکی شعله تمرکز کمتری دارند اما باز هم تمرکز کمتری دارند اما باز هم گرمایشان محسوس است . هرچه از منبع نور دور می شویم پراکندگی اشعه بیشتر می شود تا حدی که گرمای حاصل از از آنها را به هیچ وجه حس نمیکنیم . ذهن در حالت تمرکز پتانسیل بسیار قوی دارد اما هنگامی که به علت توجه به سوی اشیای مختلف پراکنده می شود نیرو و توان خود را از

ذهن متمرکز، قوی و نیرومند است و ذهن پراکنده ناتوان و ضعیف . ذهن همانند چراغ اشعه ای دارد اشعه چراغ در شعله آن تمرکز قوی دارند و سوزاننده اند ودر نزدیکی شعله تمرکز کمتری دارند اما باز هم تمرکز کمتری دارند اما باز هم گرمایشان محسوس است . هرچه از منبع نور دور می شویم پراکندگی اشعه بیشتر می شود تا حدی که گرمای حاصل از از آنها را به هیچ وجه حس نمیکنیم . ذهن در حالت تمرکز پتانسیل بسیار قوی دارد اما هنگامی که به علت توجه به سوی اشیای مختلف پراکنده می شود نیرو و توان خود را از دست می دهد و هر چه به اشیای بیشتری متوجه و پراکنده تر شود از توان آن کاسته می گردد.هر عمل عبادی علاوه بر آن که مقام وارزش ویژه مذهبی و معنوی دارد موجب تمرکز فکری وذهنی ملموس و قابل توجهی میشود کگه هر کس میتواند آن را به تجربه بگذارد و ادراک کندان تتقو الله یجعل لکم فرقانااگر از خدا بترسید و پروا کنید نیروی تشخیص (فرقانا) را در شما قرار میدهدو قدرت تشخیص از تمر کز قوای ذهنی به دست می آید.ویلیام جیمز :فرق بین افراد نابغه با دیگران یک موهبت فکری نیست بلکه مربوط به توجه کاملی است که به موضوعات و نتیجه های آن مبذول می دارند و میزان نبوغ یک نابغه به درجه تمرکز فکریش بستگی دارد از این سخنان نتیجه می گیریم که نماز حقیقی بهترین وسیله ای برای پرورش توجه و تمرکز در انسان است زیرا نماز گزاری که پیوسته و با تمام قدرت می کوشد تا ذهن خود را از تمامی آنچه غیر خداست منصرف و فقط به خدا متوجه کند و تمام نیروی فکری خود را در یک جا جمع کند تا نمازش با خشوع و حضور قلب خوانده شود این برای او عادت می شود و در هر موردی می تواند قوای ذهنی خود را متمر کز کند .


موضوعات مرتبط: تاثیر نماز در تمرکز حواس و حضور ذهن
]]>
نماز ستون دین 2019-08-06T09:45:39+01:00 2019-08-06T09:45:39+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/423 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا
]]>
چهار علت نماز های روزانه 2019-07-23T05:18:24+01:00 2019-07-23T05:18:24+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/422 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ✅چهار علت نمازهای روزانه از زبان رسول خدا‌‌(صلے‌الله‌علیه‌وآله و سلّم):✅ چرا نماز صبح مۍخوانیم؟«صبح آغاز فعالیت شیطان است هرکه در آن ساعت نماز بگذارد و خود را در معرض نسیم الهی قرار دهد از شر شیطان در امان مےماند.»‌✅چرا نماز ظهر میخوانیم؟ظهر، همه عالم تسبیح خدا مےگویند زشت است که امت من تسبیح خدانگوید. و نیز ظهر وقت به جهنم رفتن جهنمیان است لذا هر که در این ساعت مشغول عبادت شود از جهنم بیمه مےشود.✅چرا نماز عصر مۍخوانیم؟«عصر زمان خطای آدم و حواست و ما ملزم شدیم در این ساعت نماز بخوان✅چهار علت نمازهای روزانه از زبان رسول خدا‌‌(صلے‌الله‌علیه‌وآله و سلّم):

✅ چرا نماز صبح مۍخوانیم؟
«صبح آغاز فعالیت شیطان است هرکه در آن ساعت نماز بگذارد و خود را در معرض نسیم الهی قرار دهد از شر شیطان در امان مےماند.»

‌✅چرا نماز ظهر میخوانیم؟
ظهر، همه عالم تسبیح خدا مےگویند زشت است که امت من تسبیح خدانگوید. و نیز ظهر وقت به جهنم رفتن جهنمیان است لذا هر که در این ساعت مشغول عبادت شود از جهنم بیمه مےشود.

✅چرا نماز عصر مۍخوانیم؟
«عصر زمان خطای آدم و حواست و ما ملزم شدیم در این ساعت نماز بخوانیم و بگوییم ما تابع دستور خداییم.»

✅چرا نماز مغرب میخوانیم؟
«مغرب لحظه پذیرفته شدن توبه حضرت آدم است و ما همه به شکرانه آن نمازمی خوانیم.»

✅چرا نماز عشا میخوانیم؟
«خداوند متعال نماز عشا را برای روشنایی و راحتی قبر امتم قرارداد.»

منبع:]]> بیایید دعا کنیم 2019-07-23T04:28:40+01:00 2019-07-23T04:28:40+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/419 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا بیایید دعا کنیم :     .   .   .   دعا کنیم هیچ کس دلش نگیره ...   اگرم گرفت ... خدا یه هم صحبت خوب سر راهش بذاره ...     دعا کنیم هیچ کس اشکی از چشماش نیاد ...   اگرم اومد ... از خوشحالی باشه ...     دعا کنیم هیچ کس ناامید نشه ...   اگرم شد ... خدا یه امید دیگه بهش بده ...     دعا کنیم هیچ کس دلش پر نشه ...   اگرم شد ... پر بشه از عش بیایید دعا کنیم :

 

 
.
 
.
 
.
 
دعا کنیم هیچ کس دلش نگیره ...
 
اگرم گرفت ... خدا یه هم صحبت خوب سر راهش بذاره ...
 
 
دعا کنیم هیچ کس اشکی از چشماش نیاد ...
 
اگرم اومد ... از خوشحالی باشه ...
 
 
دعا کنیم هیچ کس ناامید نشه ...
 
اگرم شد ... خدا یه امید دیگه بهش بده ...
 
 
دعا کنیم هیچ کس دلش پر نشه ...
 
اگرم شد ... پر بشه از عشق و خوشحالی ...
 
 
دعا کنیم هر کى ... هر چى ... تو دلش داره ... بهش برسه ...
 
 
دعا کنیم حکمت خدا با آرزوهامون یکی باشه ...
 
.
.
.
 
آمین
 
 
]]>
خصلت‌های نمازگزار چیست؟ 2019-06-16T05:12:32+01:00 2019-06-16T05:12:32+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/418 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا امام باقر(علیه السلام) می‌فرماید: برای نمازگزار، هنگام نماز سه خصلت است: از قدمش تا به آسمان‌ها ملائکه او را احاطه می‌نمایند، و از آسمان‌ها تا بالای سرش خیر و احسان نثار می‌گردد، و فرشته‌ای که بر او موکل است می‌گوید: اگر این نمازگزار بداند که با چه كسی مناجات می‌کند، از نماز جدا نمی‌گردد.   من لا یحضره الفقیه، ج1، باب فضل صلوة، ص 636 .  

امام باقر(علیه السلام) می‌فرماید:

برای نمازگزار، هنگام نماز سه خصلت است:

از قدمش تا به آسمان‌ها ملائکه او را احاطه می‌نمایند،

و از آسمان‌ها تا بالای سرش خیر و احسان نثار می‌گردد،

و فرشته‌ای که بر او موکل است می‌گوید:

اگر این نمازگزار بداند که با چه كسی مناجات می‌کند، از نماز جدا نمی‌گردد.

 

من لا یحضره الفقیه، ج1، باب فضل صلوة، ص 636 .

 

]]>
آدمهای خوب 2019-06-16T05:02:17+01:00 2019-06-16T05:02:17+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/417 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا خدایا! آدم‌های خوب سر راهمان بگذار ...حس بسیار خوبیستهنگامی که در لحظه‌ هجوم غم یا ناامیدی یا پریشانی؛ بی هوا کسی سر راه آدم سبز بشود ... کلامش ، نگاهش؛ حتی نوشته‌اش آرامش و شادی و امید بپاشد به زندگی ات فقط از دستِ خودِ خدا برمی‌آمدهکه آن آدم را، یا کلام و نگاه و نوشته‌اش را برای آن لحظه‌ خاص‌ سرِ راه زندگی ما بگذارد ...شاید یکی از دعاهای روزانه ام این باشد:خدایا مارا واسطه ی خوب شدن حال دیگران قرار بده...آمین  

خدایا!
آدم‌های خوب سر راهمان بگذار ...
حس بسیار خوبیست
هنگامی که در لحظه‌ هجوم غم یا ناامیدی یا پریشانی؛
بی هوا کسی سر راه آدم سبز بشود ...
کلامش ، نگاهش؛ حتی نوشته‌اش
آرامش و شادی و امید بپاشد به زندگی ات
فقط از دستِ خودِ خدا برمی‌آمده
که آن آدم را، یا کلام و نگاه و نوشته‌اش را
برای آن لحظه‌ خاص‌ سرِ راه زندگی ما
بگذارد ...
شاید یکی از دعاهای روزانه ام این باشد:
خدایا مارا واسطه ی خوب شدن حال دیگران قرار بده...آمین

 

]]>
به نماز نگو... 2019-06-08T05:46:15+01:00 2019-06-08T05:46:15+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/413 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا  به نماز نگو کار دارم   به کار بگو نماز دارم   به نماز نگو کار دارم 

 به کار بگو نماز دارم  

]]>
خواندن قران در نماز 2019-06-08T05:43:28+01:00 2019-06-08T05:43:28+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/412 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ]]> ای نام تو بهترین سرآغاز/بی نام تو نامه کی کنم باز 2019-04-23T03:53:04+01:00 2019-04-23T03:53:04+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/408 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا شنبه:یا رب العالمین یکشنبه:یا ذاالجلال والاکرام دوشنبه:یا قاضی الحاجات سه شنبه:یا ارحم الراحمین چهارشنبه:یا حی و یا قیوم پنجشنبه:لا اله الاالله الملک الحق المبین جمعه:اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم هرکدام صد مرتبه

شنبه:یا رب العالمین

یکشنبه:یا ذاالجلال والاکرام

دوشنبه:یا قاضی الحاجات

سه شنبه:یا ارحم الراحمین

چهارشنبه:یا حی و یا قیوم

پنجشنبه:لا اله الاالله الملک الحق المبین

جمعه:اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

هرکدام صد مرتبه

]]>
مناجات باخدا 2019-01-02T04:46:45+01:00 2019-01-02T04:46:45+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/404 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا الهـیباز آمدیم با دو دست تهی چه باشد اگر مرحمی بر خستگان نهیالهـیگرفتار آن دردم كه تو دوای آنی و در آرزوی آن سوزم كه تو سرانجام آنیالهـیهر دلشده ای با یاری و غمگساری و من بی یار و غریبمالهـیچراغ دل مریدانی و انس جان غریبانی، كریما آسایش سینه محبانی و نهایت همت قاصدانیالهـیجرم من زیر حلم تو پنهان است و تو پرده عفو خود بر من گسترانالهـیاین چیست كه با دوستان خود را كردی كه هر كه ایشان را جست ترا یافت و تا ترا ندید ایشان را نشناختالهـیعاجز و سرگردانم ، نه آنچه دانم دارم و نه آنچه دارم دانمالهـیبر تا


الهـی
باز آمدیم با دو دست تهی چه باشد اگر مرحمی بر خستگان نهی
الهـی
گرفتار آن دردم كه تو دوای آنی و در آرزوی آن سوزم كه تو سرانجام آنی
الهـی
هر دلشده ای با یاری و غمگساری و من بی یار و غریبم
الهـی
چراغ دل مریدانی و انس جان غریبانی، كریما آسایش سینه محبانی و نهایت همت قاصدانی
الهـی
جرم من زیر حلم تو پنهان است و تو پرده عفو خود بر من گستران
الهـی
این چیست كه با دوستان خود را كردی كه هر كه ایشان را جست ترا یافت و تا ترا ندید ایشان را نشناخت
الهـی
عاجز و سرگردانم ، نه آنچه دانم دارم و نه آنچه دارم دانم
الهـی
بر تارك ما خاك خجالت نثار مكن و ما را به بلای خود گرفتار مكن
الهـی
چون به تو بنگریم شاهیم و تاج بر سر وچون بخود تگریم خاكیم و از خاك كمتر
الهـی
هر كس تو را شناخت هرچه غیر تو بود بینداخت ]]>
خدا چه جوانی را دوست دارد؟ 2018-12-15T05:46:50+01:00 2018-12-15T05:46:50+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/403 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ]]> چند نکته 2018-12-15T05:37:31+01:00 2018-12-15T05:37:31+01:00 tag:http://namazazadfasa.mihanblog.com/post/401 مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فسا ـ  وضو و حاجت: امیرالمؤمنین (ع) می فرمایند : وقتی مشكلی پیدا كردی، وضو بگیر و همین طور رو به قبله بایست و 7 بار بگو: «بِكَ یا الله» و بعد از اون حاجتت رو بخواه. یكی از مهمترین راههای رسیدن به حاجت همینه. دنبال نمازهای خیلی طولانی نباشید، انسانی كه دائم الوضو هست، رو به قبله 7 بار بگه: «بِكَ یا الله» و بعد حاجتش رو بخواد، انشاءالله برآورده می شه.    2 ـ وضو و حالتهای روانی و رفتاری: در زندگی امروز مسائلی هست كه باعث می شه  اعصاب آدم خورد بشه، می گن هر وقت خشمگین شدی، ـ  وضو و حاجت: امیرالمؤمنین (ع) می فرمایند : وقتی مشكلی پیدا كردی، وضو بگیر و همین طور رو به قبله بایست و 7 بار بگو: «بِكَ یا الله» و بعد از اون حاجتت رو بخواه. یكی از مهمترین راههای رسیدن به حاجت همینه. دنبال نمازهای خیلی طولانی نباشید، انسانی كه دائم الوضو هست، رو به قبله 7 بار بگه: «بِكَ یا الله» و بعد حاجتش رو بخواد، انشاءالله برآورده می شه.

 

 2 ـ وضو و حالتهای روانی و رفتاری: در زندگی امروز مسائلی هست كه باعث می شه  اعصاب آدم خورد بشه، می گن هر وقت خشمگین شدی، اعصابت خورد شد، از نظر روحی و روانی مشكل پیدا كردی، دكتر روانشناس سر جای خودش، من دكون اونها رو كساد نمی كنم! اما یه بار این رو هم امتحان كن: یه بسم الله بگو و بعد وضو بگیر. ببین چقدر آروم می شی؟ این رو یادتون نره، یه بار هم كه شده امتحان كنید، بعد از یك ناراحتی و خشم و عصبانیت روحی و روانی وضو بگیرید ببینید چقدر آرامش پیدا می كنید، حالا قرآن هم سرجای خودش ولی وضو هم خیلی محسنات داره.

3 ـ وضو و نورانیت: وضو نور است و این نورانیت باطن و ظاهر به آدم می ده. انسان دائم الوضو ظاهراً و باطناً نورانیست. این انسان قدرت بسیار بالایِ دریافت و تشخیص مسائل اجتماعی هم پیدا می كنه.

 

]]>